آخرین اخبار : 

ماشین «بنز» مدل بالایی که نتوانست «شهید مهدی باکری» را بفریبد و اسیر دنیا کند!

ماشین «بنز» مدل بالایی که نتوانست «شهید مهدی باکری» را بفریبد و اسیر دنیا کند!

باکری

شهید«مهدی باکری» یکی از سرداران عاشورایی هشت سال دفاع مقدس بود و به همراه برادرش «حمید باکری» خدمات و دلاوری‌های بسیاری را به یادگار گذاشتند.

شهید مهدی باکری در «عملیات بدر» در یک نبرد تن به تن با دشمنان متجاوز به شهادت رسید و به قلب تاریخ پیوست. شهید مهدی باکری در حالی که یک مهندس جوان بود و سِمَت شهرداری ارومیه را نیز به او سپرده بودند به هیچ یک از این مقامها دل خوش نکرد و سرانجام در راه دفاع از کشور به فرماندهی جان بر کف تبدیل گردید و به مقام رفیع شهادت نائل آمد. حال ما می‌خواهیم روایتی را از شیوه‌ی رفتاری این بزرگمرد نقل کنیم:

Sunset

« تیتر نشریه: بنز آخرین مدل شهردار طاغوتی به دستور شهردار انقلابی برای یتیمان اختصاص یافت. در سال ۱۳۵۸ بود که مسئولیت شهرداری ارومیه را به مهدی باکری سپرده شد و او نیز در راستای رفع معضلات و دفاع از حقوق مردم و رسیدگی به محله‌های فقیرنشین کارهایی می‌کند که برای همه تازگی داشته و واکنش‌های گوناگون را بر می‌انگیزد، او در خلال ماجراهای گوناگون با پا فشاری دو گروه متضاد در شهرداری روبرو می‌شود که از وی می‌خواهند تا بنز مدل بالای شهردار پیشین را به زیر پای خود بگذارد، از جمله این دو گروه، عده‌ای از مدیران به جای مانده از رژیم قبل در شهرداری هستند که می‌خواهند تا به این وسیله باکری را از خلق و خوی مردی‌اش دور کنند و همرنگ خود سازند و گروه دیگر برخی از دوستانی هستند که استدلال می‌کردند حال که چنین بنزی در شهرداری وجود دارد بهتر است در اختیار شهردار قرار گیرد تا بر ابهت او افزوده شود. با این حال باکری در برابر این اصرارها مقاومت کرده و با یک وانت‌بار به امور مردم و سرکشی به محلات می‌پردازد و سرانجام در حالی که این فشارها افزایش می‌یابد، مهدی باکری از اداره خدمات می‌خواهد که دستی بر سر و وضع ماشین کشیده و آن را آماده نماید، همین امر موجب می‌شود تا ولوله‌ای در میان کارکنان شهرداری بوجود آید تا ببینند که باکری با این بنز چه می‌کند؟ آیا آن را زیر پای خود قرار می‌دهد یا فکر دیگری برای آن دارد ؟ پس از آنکه ماشین آماده می‌شود باکری از خدمات می‌خواهد آن را به گُل‌فروشی برده و گُل‌کاری کند. بدین ترتیب حس کنجکاوی کارکنان بیشتر می‌شود تا اینکه سرانجام، شهردار دستور می‌دهد تا این ماشین را به یتیم خانه‌ی شهر ببرند. همان مکانی که از دیرباز مورد عنایت و توجه شهردار بود و به آنها می‌گوید این ماشین فقط بر ای جشن عروسی ازدواج یتیمان مورد استفاده قرار گیرد. چند روز بعد همگان دیدند داماد و عروس جوان که هر دو از یتیم‌خانه‌ی شهر بودند سوار بر این بنز مدل بالا به خانه‌ی بخت می‌روند و عده‌ای از یتیمان دیگر سوار بر مینی‌بوس آنها را همراهی می‌نمایند‌. بدین ترتیب یکی از نمودهای حکومت علوی در کسوت مردی، جلوه می‌کند که سهم او از دنیا یک کوله‌پشتی، قمقمه، یک عدد چفیه و یک دست لباس بسیجی بود. نام این مرد را بخاطر بسپارید او از رویش‌های انقلاب اسلامی است. نام و یادش گرامی باد »۱.

۱ ـ ( نشریه داخلی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر ، شماره ی ۱۵ ، فروردین ۱۳۹۱ ، صفحه‌ی ۲۰ / صاحب امتیاز: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر / مدیر مسئول: مهندس کمال علی پور / سردبیر: خانم ابراهیمی / زیر نظر شورای نویسندگان / نشانی: تهران ، میدان ونک ، خیابان گاندی ، کوچه ی یکم ، پلاک ۱۷ / وب سایت www.samandehi.tehran.ir ).

 


 1. حمید گفت:

  سلام

  برای آشنایی نوجوانان و جوانان از فرهنگ غنی ایرانی بانک موضوع بندی شده از آثار شهدا آماده گردید که از جنابعالی دعوت می شود از آن بازدید نموده و ما را از نظرات کارشناسانه خود در جهت بهره برداری بهتر از این سرمایه عظیم فرهنگی یاری نمایید
  این مطالب به صورت کوتاه جمع آوری شده تا در بهره برداری از ان در مراسمات نصب در تابلو اعلانات ایجاد فال شهدا و… به سادگی امکان پذیر باشد
  این وبسایت هم آرشیو موضوعی دارد هم بر اساس شغل ،محل شهادت،نام عملیات،و ماه شهادت شهید آرشیو شده است
  ان شاالله شما هم ما را در زمینه نشر آثار شهدا در محیط های کاری و شهری یاری نماید
  ارادتمند خادم الشهدا

  علیکم السلام
  خداوند در کار بزرگی که انجام می دهید یاریتان کند و ما هم حتما به وب شما سر خواهیم زد
  اجرتان با سالار و سرو شهیدان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.