آخرین اخبار : 

سمینار جهانی انقلاب اسلامی در لندن

سمینار جهانی انقلاب اسلامی در لندن

%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c

{به دعوت مؤسسه اسلامی لندن یک سمینار جهانی با شرکت علما، دانشمندان، استادان، نویسندگان، دانشجویان و اعضای فعال نهضت اسلامی به نمایندگی از تمام مکاتب فکری اسلام، از ۸ تا ۱۱ اوت ۱۹۸۴ ، در لندن برگزار شد. این اولین سمیناری بود که برای تنظیم پاسخ امت به انقلاب اسلامی ایران بر پا می‌شد. در طی این چهار روز، سخنرانیهای متعددی توسط شرکت‌کنندگان در این سمینار که از تمامی نقاط جهان بودند ایراد گردید. این سمینار پس از بحث و بررسی دقیق به نتایج زیر رسید:

۱ـ انقلاب ایران، اسلامی می‌باشد زیرا که نشأت گرفته و ملهم از قرآن و سنت است. مردم مسلمانان ایران به جهاد پرداخته‌اند و داوطلبانه شهادت را در راه خدا پذیرفته‌اند و این آنها را قادر کرده است که در راه اسلام علیه تمام اشکال کفر پیروز بیرون آیند. این سمینار حمایت خود را از مردم ایران در تلاش مداومشان برای به تثبیت رسانیدن انقلاب و کشور اسلامی و همچنین در جهاد آنان علیه نیروی کفر جهانی اعلام می‌دارد.

۲ـ انقلاب اسلامی ایران با ایجاد یک کشور اسلامی نشان داده است که بطور قطع اسلام یک راهنمای کامل برای اداره امور جمعی امت می‌باشد. در واقع انقلاب اسلامی ایران نشان داده است که پیام اسلام می‌تواند بطور یکپارچه برای بازسازی یک جامعه در تمام ابعاد ضروری آن بکار گرفته شود مانند ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و همچنین در زندگی خصوصی و عمومی مردم.

۳ـ انقلاب اسلامی ایران بنحو قاطع نشان داده است که توده‌های مسلمان جهان قادرند به سلطه یک ابرقدرت بدون کمک ابرقدرت دیگر پایان دهند و اندیشه «نه شرقی نه غربی» بزرگترین نیروی آزادیبخش بشمار می‌رود.

۴ـ انقلاب اسلامی ایران اعتماد بنفس تازه‌ای را به توده‌های مسلمان مستضعف بخشیده است و معیار جدیدی را برای نهضت اسلامی در همه جا[تا اینجا صفحه ۵۵ کتاب] ارائه کرده و نشان داده است که روش انقلاب تنها راه شکست دادن دشمنان داخلی و خارجی اسلام است.

۵ـ انقلاب اسلامی ایران یکبار دیگر توجه امت را بر اهمیت رهبری متمرکز کرده است. چنین رهبری باید از میان علماء بوده و شجاع، عادل و آماده برای فداکاری باشد.

۶ـ انقلاب اسلامی ایران یکبار دیگر نشان داده است که جهاد و شهادت روشهای اصلی و ضروری برای مقابله با قدرت کفر می‌باشد. زمانی که امت یا هر بخشی از آن به جهاد بپردازند و مسلمانان از شهادت نهراسند، آنان می‌توانند بر کفر پیروز شوند.

۷ـ انقلاب اسلامی ایران فساد نشأت گرفته از غرب را در این کشور به تقوا تبدیل کرده است و این موضوع به بهترین وجه در زندگی جوانان مسلمان و زنان مسلمان ایران مشهود است.

۸ـ بنظر این سمینار، جنگی که بر جامعه مسلمانان ایران تحمیل شده جنگ کفر علیه اسلام بوده است. در این جنگ رژیم بعثی صدام‌حسین بوسیله هر دو ابرقدرت، رژیمهای عربی وابسته به آنها و دیگر مراکز کفر و نفاق در جهان حمایت می‌شد.

۹ـ این سمینار معتقد است که خواسته انقلاب اسلامی ایران مبنی بر تبدیل مراسم حج از شکل کنونی آن بعنوان قلب تپنده و متحرک نهضت اسلامی یک خواسته مشروع است.

۱۰ـ این سمینار معتقد است که مسلمانان جهان یک امت واحد هستند و نیز اعتقاد دارد که تمام جوامع مسلمانان باید برای حل مسایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به قرآن و سنت باز گردند. همچنین برای به شکست رسانیدن قدرت جهانی کفر، وحدت جهانی امت لازم و ضروری می‌باشد.

۱۱ـ این سمینار مراتب قدردانی خود را نسبت به حمایت انقلاب[تا اینجحا صفحه ۵۶ کتاب] اسلامی ایران از نهضت‌های آزادیبخش مسلمانان سرتاسر جهان بویژه نهضت آزادیبخش قدس، لبنان و افغانستان اعلام می‌دارد.

۱۲ـ این سمینار از علماء، دانشمندان، نویسندگان، روزنامه‌نگاران و سایر روشنفکران امت دعوت می‌کند که مطالعات و تحقیقات منطقی را برای کمک به درک عمیق‌تر و وسیع‌تر انقلاب اسلامی ایران، روش‌ها، دستاوردها و اهداف آن بعهده گیرند.}۱

ارجاعات:

۱ـ کتاب: بررسی و تحلیل اهم مسایل سیاسی روز (جلد اول)/ تهیه کننده: معاونت سیاسی نمایندگی ولی فقیه در نیروی مقاومت بسیج/ ناشر: معاونت آموزش نیروی مقاومت بسیج، تهران/ چاپ اول ۱۳۸۱ / صص ۵۵ و ۵۶ و ۵۷

پیام مدیر سایت ظفرمند