آخرین اخبار : 

ملکه فرح پهلوی:‌ علت عقب‌ماندگی این مملکت در طول تاریخ چه بوده است؟

ملکه فرح پهلوی:‌ علت عقب‌ماندگی این مملکت در طول تاریخ چه بوده است؟

%d8%b4%d8%a7%d9%87

ملکه فرح پهلوی در کتاب « دختر یتیم فرح پهلوی» مطالبی را در مورد نژاد مردم ایران، دلایل تنبلی‌ و عقب ماندگی آنها، شهرسازی و … بیان کرده است که در ادامه بخشهایی از آن آورده می‌شود:

{ایران از نظر موقعیت جغرافیایی بر سر راه ترکتازی قدرت‌های بیگانه قرار داشته و همواره مورد هجوم و حملهٔ یونانیان، اعراب وحشی، مغول‌ها، افاغنه، ترک‌ها، غزها و قرقیزها و سایر اقوام وحشی قرار می‌گرفته است.

حتی در آستانه به سلطنت رسیدن اعلیحضرت رضاشاه ایران، روس‌ها و انگلیسی‌ها از ضعف و فترت حکومت مرکزی ایران سوء‌استفاده کرده و قوای خود را در شمال و جنوب ایران مستقر کرده بودند.

آمدن بیگانگان و عبور آن‌ها از روی ایران و تجاوز آن‌ها به زنان ایرانی موجب گردید تا ایرانیان، اصالت نژادی خود را از دست بدهند.

اسکندر مقدونی اولین کسی بود که دستور داد سربازنش با هدف تغییر نژاد ایرانیان با زنان ایرانی نزدیکی کنند.

بعد در جریان حمله اعراب همین پروژه نابودی نژاد ایرانی با شدت بیشتری اعمال گردید.

عثمانی‌ها و افاغنه هم همین کار را کردند و حتی عثمانی‌ها و افغانی‌ها گروه های کثیری از زنان ایرانی را به کشورهای خود بردند.

این روش مهاجمان سبب گردید نژاد ایرانی، خدشه‌دار شود. شما وقتی به چهرهٔ ایرانیان نگاه می‌کنید متوجه می‌شوید شباهت‌های کمی بین ایرانیان وجود دارد. عده ای شبیه ترک‌ها، گروهی شبیه افاغنه، جمعی شبیه اعراب، عده‌ای شبیه اروپاییان و و و هستند. [تا اینجا صفحه ۱۱۸ کتاب]

در حالی که در اروپا و در غرب، نژادها دست نخورده باقی مانده‌اند.

اقوام روس، اسلاو، آلمانی، انگلیسی، ایرلندی، اسکاندیناوی و … دست نخورده و از نظر نژادی، خصوصیات خود را کاملاً حفظ کرده و هر قومی قابلیت‌های نژادی ویژه خود را دارد.

این اضمحلال نژادی در طول تاریخ سبب گردیده تا ایرانیان به مردمی چند چهرهٔ انزواطلب، تنبل و کم‌کار، فاقد ابتکار و خرافه‌پرست تبدیل شوند که هر یک از این خصایص به تنهایی برای عقب افتادن یک ملت و یک کشور از قافله تمدن جهانی کافی است!*

در بین ملت‌های شرقی هندی‌ها، چینی‌ها و ژاپنی‌ها هم دچار اختلال نژادی نشده‌اند اما ملت‌های خاورمیانه و خاور نزدیک، این بدبختی و ادبار را داشته‌اند.

چون ایران همواره در معرض حملهٔ مهاجمان قرار داشته است، ایرانیان برای پنهان کردن خود از دستبرد مهاجمان غارتگر و خون‌ریز و حفظ زنان و فرزندانشان به نقاط صعب‌العبور و بیابانی و دور از دسترس پناه می‌بردند.

مطالعه دقیق تاریخ ایران نشان می‌دهد تا قبل از حمله اعراب، ایرانیان، نقاط خوش آب و هوا و معتدل و از هر حیث مناسب زیست انسانی را جهت اسکان و شهرسازی انتخاب می‌کردند اما پس از حمله اعراب، شهرهای جدید در نقاط صعب‌العبور و کویری شکل گرفتند.[تا اینجا صفحه ۱۱۹ کتاب]

بدبختی تاریخی ایران این استکه به جای آنکه در همسایگی فرانسه و سوئیس و یا چهار ـ پنج کشور متمدن دیگر قرار بگیرد، در محاصره اقوام وحشی و بیابانگرد عرب و کوه‌نشینان افغانی قرار دارد! (البته این یک جبر جغرافیایی است و از خواست و اراده ایرانیان خارج است!)

انتخاب کرمان، یزد و کاشان و سمنان و دامغان و ری و تهران و سایر شهرهای بزرگ و کوچک برای زندگی که عموماً در حاشیه کویر و در اطراف بیابان‌ها و نقاط کم آب و خشک قراردارند، به این علت بوده که سربازان و لشکریان خارجی برای تعلیف و سیراب کردن اسب‌های خود، نیازمند عبور از حاشیهٔ رودخانه‌ها و نقاط سرسبز و دارای آب کافی بوده‌اند و اگر قوای خود را به طرف بیابان‌ها و مناطق کویری و بی‌آب و علف می‌بردند، اسب‌هایشان تلف و سربازانشان نابود می‌شدند!

به همین دلیل است که ما در ایران کمتر شهری را در کنار رودخانه‌ها احداث کرده‌ایم.

ایرانیان در کویر و در بیابان، شهر می‌ساختند و آنگاه آب را بصورت مخفیانه و پنهانی از طریق قنوات و کاریزها به شهر می‌رساندند.

دلیل انتخاب تهران برای شهرسازی و تأسیس پایتخت نیز همین بوده است و بس.

برخلاف آنکه می‌گویند تهران در زمان آغامحمدخان قاجار و بعداً در زمان فتحعلی شاه تأسیس و توسعه یافت، در زمانی که من شهبانوی ایران بودم و تحقیقات ویژهٔ باستانشناسی توسط دفتر مخصوص من در تهران صورت گرفت، آثار منحصر به فردی در تپه‌های قیطریهٔ تهران به دست آوردیم که نشان می‌داد سابقهٔ زندگی و سکونت در تهران به دو هزار سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد. [تا اینجا صفحه ۱۲۰ کتاب]

……………

زیرنویس صفحه ۱۱۸ کتاب به قلم احمد پیرانی

…………………..

* با عرض معذرت، پوزش و اعتذار ازهمه هموطنان عزیز! این قسمت از مطالب خانم فرح پهلوی(دیبا) را به این علت حذف نکردیم تا متوجه شوید این خانم با چه نوع طرزفکری سالها شهبانوی ایران بوده است. آیا هیچ کس در دنیا نسبت به هموطنانش حاضر است چنین نسبت‌هایی را بدهد؟! و کسی نیست بپرسد، تو که دانستی علت عقب افتادگی ما در چیست چرا با نفوذی که در شاه داشتی تا حد امکان برای رفع نقائض کمک نکردی؟}۱

ارجاعات:

۱ـ کتاب: دختر یتیم فرح پهلوی(جلد اول)/ به کوشش: احمد پیرانی/ ناشر: انتشارات به آفرین، تهران/ چاپ دوم، ۱۳۸۷/ صص ۱۱۸،۱۱۹،۱۲۰

 مطالب مرتبط با این نوشتار:

ملکه فرح پهلوی از دلایل فقر ملت‌های شرقی از جمله ایران می‌گوید!

پیام مدیر سایت ظفرمند

چاپ مطلب

  1. فرزانه گفت:

    عزیزای دل ایشالا به حرفای شهبانو میرسید 😉 اون ی چیزی میدونست ولی شما فقط مو رو میبینید برید سیاست های اسرائیل رو نگاه کنید بعد انتقاد کنید

    ما که هیچ ، خدا کنه که حتی دشمنان نیز در قبال جامعه خودشان به چنین دیدگاهی نرسند .
    دیدگاههای نژادی هیچگاه قابل پذیرش نیست. انسانها همه انسانند و اگر حاکمان جامعه سیستم آموزشی کشور را درست کنند مردم با فرهنگ تربیت خواهند شد.
    ملکه فرح در جایگاه یک مسئول بایستی به وظیفه خود و شوهرش در قبال اصلاح نظام آموزش کشور و نظام اقتصادی کشور می پرداخت نه اینکه توپ را به زمین تفکرات مالاخولیایی و نژادپرستانه می انداخت. الان خیلی از همان نژادهایی که ایشان نام برده کشورهایشان رشد فرهنگی و اقتصادی داشته. پس نژاد دخیل نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.