آخرین اخبار : 

ملکه فرح پهلوی: چگونه مردان می‌توانند سلامت جنسی خود را حفظ کنند!

ملکه فرح پهلوی: چگونه مردان می‌توانند سلامت جنسی خود را حفظ کنند!

%d9%81%d8%b1%d8%ad-5

ملکه فرح پهلوی در خاطرات خود اشاره می کند که او و همسرش هر پانزده روز یکبار در یک محفل علمی که متشکل از عالی مقام‌ترین دانشمندان کشور بودند شرکت می‌کردند. و بعدها به مرور زمان، مرحوم علامه محمد قزوینی، حسین علاء، مرحوم فرزین، دکتر قاسم غنی، علی‌اکبر دهخدا، دکتر شفق، رهی معیری و … نیز به این محفل پیوستند. او در ادامه به موضوعات مورد بحث در این محفل می‌پردازد و می‌گوید:

(«کم کم این محفل گسترده‌تر شد و افرادی مانند دکتر قاسم غنی و دکتر ایادی و دکتر عدل هم که از اطبای نامی ایران بودند، به آن وارد شدند.

من چندبار سوالات پزشکی و علمی خود را مطرح کردم… .

یکبار هم همسرم در خصوص ضعف بعضی مردان و بالعکس قوت بعضی از مردان سوال کرد و دکتر ایادی که با درجه سرگردی، تازه پزشک مخصوص ما شده بود، توضیح داد که سه عامل وراثت، اعصاب و روان و تغذیه در این مسئله دخیل است.

من موضوع ازدواج مردان با چند زن را که در کشورهای مسلمان رواج دارد، مطرح کردم و یکی از اطبای حاضر که حالا یادم نیست کدامیک از آقایان بودند، اظهار داشت انسان از هر یک از اندامش که بیشتر استفاده کند، آن عضو، مقاوم‌تر و قوی‌تر می‌شود و بر عکس هر عضوی را که به کار نگیرد، ضعیف می‌گردد و بعد توضیحاتی در مورد دست چپ و راست،  پای چپ و راست داد و به هر حال ثابت کرد (حداقل در تئوری!) که مردانی که در ازدواج و معاشرت با زنان، زیاده‌روی می‌کنند، مداوماً به این کار[تا اینجا صفحه ۱۴۸ کتاب] علاقمندتر می‌گردد و حتی در بعضی به نوعی سادیسم تبدیل می‌گردد.

… پروفسور عدل اظهار داشت مردان، حتی تا آستانه مرگ هم می‌توانند قوای جنسی خود را حفظ کنند و مردانی که حتی الامکان ترک زناشویی نمی‌کنند، بهتر از سایر مردان، سلامتی خود را حفظ می‌نمایند.

این حرف کاملاً درستی است. خودم در فرانسه که بودم، می‌دیدم چطور مردان سالمند و پیر، طراوت و سرزندگی جوانان را دارند و به اصطلاح سر و گوششان می‌جنبد.

… در آن موقع نمی‌دانستم باز کردن این بحث و صحبت در مورد فواید علمی و خاصیت‌های طبی و علمی معاشرت با زنان! به نفع من نبوده و محمدرضا از این بحث، مطابق میل خود اندرز گرفته و بزودی برای حفظ الصحه خود(!) به شیطنت خواهد پرداخت!»[تا اینجا صفحه ۱۴۹ کتاب])۱

ارجاعات:  

۱ـ کتاب: دختر یتیم فرح پهلوی، جلد اول/ به کوشش: احمد پیرانی/  انتشارات: نشر به آفرین/ چاپ دوم، ۱۳۸۷/ صص۱۴۸،۱۴۹

 پیام مدیر سایت ظفرمند


 1. ممنون از سایت خوبتون. من هم توی سایتمون آموزش
  های زیادی گداشتم به سایت من هم سر بزنید


  نظر لطف شماست
  از سایت خوب شما هم بازدید شد

 2. ... گفت:

  مطالب بسیار ارزشمندی بود و در طراوت بخشیدن و تنوع سودمند واقع گردید. باتشکر از شما

  ما هم از حضور و نظر لطفتان متشکریم
  رضایت شما هدف ماست
  همواره عزیز و سربلند باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.