آخرین اخبار : 

امام علی (ع) در شب معراج

پیامبر (ص) و امام علی (ع) در شب معراج

                      معراج

« پیغمبر اکرم فرمود : شبی که مرا به معراج بردند … یکی از چیزهای عجیب که در آن شب به من ارائه دادند : دیدم شخصی را که نور صورت او را فرا گرفته دور تا دورش حورالعین ایستاده اند !!

صدا زدم برادر . جبرئیل این کیست ؟ از کجا است ؟ صدا زد یا محمد نزدیک برو و ببین کیست ؟

می فرماید وقتی که نزدیک رفتم نگاه کردم دیدم علی بن ابیطالب است ! گفتم جبرئیل علی (ع) زودتر از من به معراج آمد این چه حسابی است ؟

جواب داد : یا رسوالله ملائکه عالم بالا اشتیاق داشتند جمال دلآرای علی (ع) را ببینند و نمی توانستند به زمین آمده و برگردند ، از خدا خواستند که عنایت بیشتری بفرماید تا بیشتر به زیارت علی (ع) نائل گردند ، خداوند از نور علی (ع) این را خلق فرموده شبیه به علی بن ابیطالب ، لذا ملائکه عالم بالا هر روز علی (ع)را در آن عالم زیارت می کنند .

ای شیعه دست از زیارت علی (ع) برندار ، پیغمبر فرمود هر کجا که قدم گذاشتم در این هفت آسمان بعد از آن در ( سدرة المنتهی ) همه جا نوشته بود « لا اله الله محمد رسوالله علی ولی الله » .

باری هر شب و هر روز ملائکه امیرالمومنین را زیارت می کنند یک روز هم دیدند صورت علی خون آلود است ، ای وای ، ای داد چه شده که صورت علی (ع) خون آلود می باشد ، خدای متعال فرمود فرمود ای ملائکه امروز در مسجد کوفه شمشیر به فرق علی (ع) زده اند »۱ .


ارجاعات


۱ ـ کتاب :« گفتار وعاظ » جلد ۳ / مولف : محمد مهدی تاج لنگرودی واعظ / ناشر : دفتر نشر ممتاز / چاپ دوازدهم ۱۳۷۸ / سخنرانی فقید سعید مرحوم حاج شیخ محمد علی شریعت زاده خراسانی ( از کربلا ـ متوفی ۱۳۹۰ هجری قمری ) / صفحه ۱۶۵ و ۱۶۶

چاپ مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.